BİZE ULAŞIN 0242 243 18 34 - 243 18 44 / 0532 576 35 76- 0532 306 70 07
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • 8
 • 9
 • 10
 • 11
 • 12

Salon Açılış Kural & Standartları

SALONLA İLGİLİ KURALLAR:

- Bilardo salonunda en az 2 Bilardo Masası bulunacak. Masaların etrafında bilardo oynamaya engel olmayacak makul bir boşluk bulunacak,

- Bilardo salonunun yüksekliği en az 2.20 m. olacak,

- Her Bilardo Masası için mekanik veya elektronik skorboard bulunmalı,

- Bilardo salonunda en az 1 W.C. ve lavabo bulunacak ancak salonun büyüklüğüne göre bu sayı artacaktır.

- Bilardo salonunda soğuk ve sıcak içecekler, sandwİch ve benzeri yiyecekler bulunan vitamin bar, çay ocağı veya cafe tarzı hizmet verilen yerler bulunabilecek ancak bu yerin alanı bilardo masalarının işgal ettikleri alandan fazla olamaz,

- Tesiste, Bilardo oyun alanının bulunduğu bölümde ikinci bir branş yapılamaz,

- Bilardo salonları amacının dışında kullanılamaz ve faaliyet gösteremez.İŞLETME İLE İLGİLİ KURALLAR :

- “ Tesiste sigara ve alkollü içki kullanılmaz, gürültü yapılmaz ” gibi ibareler levhalarla belirtilir. Salonun en görünür yerine bir ilan panosu konur.

- Bilardo Spor Tesisi eğitim amaçlı olduğundan, kahvehane, oyun ve kumar atmosferinden uzak bulunacaktır. Tavla, Okey, Kâğıt, Atari… Vb. oyunlar yasaktır.

- Oturma ve seyir düzeni masa çevresi boşluğunu azaltmayacak şekilde sağlanır.

- Tesiste düzenli bir bilardo eğitimi şarttır. Bunun için GSGM tarafından tasdikli Antrenörlük, Monitörlük veya Öğretici belgesi bulunan bir çalıştırıcı istihdam eder. Bir çalıştırıcı en çok 3 tesiste görev alabilir ve noterden tasdikli mukavele ile çalıştırılır.

- İllerde yeterli sayıda Antrenör, Monitör bulunmayan tesisler İl Temsilcisinin sorumluluğu altında İlinde Bilardo Lisanslı bir sporcuyu çalıştırıcı olarak gösterebilirler. Ancak bu tip tesisler 6 ay içinde belgeli bir çalıştırıcı istihdam etmek zorundadır.

- Bilardo Tesisinde yapılacak olan özel turnuvalara katılımcılar aynı ilden ise Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’ nden, başka illerden katılımcılar var ise İl Müdürlüğü aracılığı ile Bilardo Federasyonu’ ndan izin alınması zorunludur.

- İşletme çalışmalarını içeren raporlar 4’ er aylık bölümü kapsar ve Ocak, Mayıs, Eylül ayları başında Çalıştırıcı ve İşletmeci tarafından imzalanmış olarak Bilardo İl Temsilciliği’ ne veya Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’ ne verir.

DENETİM VE CEZA :

- Tesis, işletme ve çalışmalar Federasyon Kurallarına tamamen uygun olmalıdır. Bilardo Federasyonu İl Temsilcisi ve İl Müdürlüğü tesisi her an denetleyebilirler. Denetimler bir tutanağa bağlanır. Kurallara aykırılıklar görülür ise bunların derhal veya belli bir süre içinde giderilmesi tutanak ile belirtilir. Açma izin belgesi ve denetim raporu ilan panosuna asılır.

- Deneti Raporuna uymayan tesislerin, çalışma izinleri geçici veya esin olarak iptal edilir. Durum ilgililere bildirilir. ( Özel Beden Eğitimi ve Spor Tesisleri Yönetmeliği Kurallarına uyulur. )

BOWLING ve EKİPMANLARI

ithal profesyonel bowling ve ekipmanları

daha fazla bilgi için bizi arayın!
istek, şikayet ve önerileriniz için bize ulaşın!

Bilardo Tarihi

Bilardonun başlangıç tarihi ile ilgili çok kesin bulgular bulunmamaktadır. Bu konudaki en eski tarih ve iddia, ünlü filazof Anacharsis'in M.Ö. 400'de ...
Devamını Oku

Bilardo Nasıl Oynanır

Amerikan Bilardosu (pool) – 8 Top Amerikan bilardosu bilardonun bugüne kadar gelebilen ilk cepli bilardo çeşitidir. Amerikan bilardosu adından da anlaşılacağı ...
Devamını Oku

Salon Açılış Kural & Standartları

SALONLA İLGİLİ KURALLAR: - Bilardo salonunda en az 2 Bilardo Masası bulunacak. Masaların etrafında bilardo oynamaya engel olmayacak makul bir boşluk ...
Devamını Oku